Obsah stránky, Hlavní stránka webu, Mapa webu, Vyhledávání

Oznámení: Tato stránka používá soubory cookie k poskytování co nejlepší služby. Další informace Zavřít

Správa železnic, státní organizace vysoutěžila dodávku trakční elektřiny na PXE

14.04.2021

Správa železnic již počtvrté v historii vybrala dodavatele trakční elektřiny pro dopravce formou elektronické aukce. Stalo se tak prostřednictvím burzovního shromáždění na Power Exchange Central Europe (PXE).

„Jsme rádi, že Správa železnic již čtvrtým rokem využívá služeb PXE při výběru dodavatele a následné postupné fixaci ceny. Aukcí na výběr dodavatele pro nás celý proces spolupráce se Správou železnic začíná, neboť konečná cena bude známa až na základě provedených kroků fixace ceny, které budou pro konečnou cenu určující. Jednotlivé kroky budou prováděny za aktuální ceny velkoobchodního trhu a pro Správu železnic tento proces představuje optimální způsob nákupu při maximální míře diverzifikace rizika“, sdělil David Kučera, generální sekretář Power Exchange Central Europe. 

Poptávaným objemem bylo celkem 1,226 TWh. Do burzovního shromáždění se přihlásilo celkem 7 subjektů – účastníků obchodování na PXE, kteří o dodávku soutěžili. Vítězným dodavatelem se stala společnost ČEZ ESCO, a.s., která bude pro Správu železnic v příštím roce elektřinu za daných podmínek zajišťovat. 

 

Zpět na seznam všech novinek »